Warsztaty z nagłówków http: teoria + konfiguracja w praktyce - zawieszone, termin TBD

Cześć,

w ramach dzielenia się wiedzą po przerwie chciałabym Was zaprosić na kolejne warsztaty. Zajmiemy się nagłówkami http (zwłaszcza tymi dotyczącymi bezpieczeństwa :lock:) w teorii oraz w praktyce: szkolenie będzie dwuczęściowe, tak więc nawet jeśli ktoś nie jest zainteresowany jak się to wszystko ustawia to będzie można sobie po prostu pójść nabywszy podstawową wiedzę co to jest oraz jak to sprawdzić :slight_smile:

Oczywiście, potrzebuję Waszej pomocy w doborze terminu. Proszę o zagłosowanie do przyszłego wtorku, 10 marca, włącznie. Warsztaty odbyłyby się zapewne w coworku w godzinach popołudniowo-wieczornych (przyjmijmy 18.00). Do udziału w części teoretycznej wymagana będzie Wasza uwaga, do części praktycznej przyda się własny komputer. Ewentualne potrzeby software’owe zostaną dookreślone po wybraniu terminu :slight_smile:

  • 24 marca
  • 25 marca
  • 30 marca
  • 31 marca
  • 1 kwietnia

0 voters

Czas, start!

2 Likes

Hej, trochę przysnęłam z odpowiedzią przez to zamieszanie :slight_smile: głosem większości warsztaty odbędą się 24 marca, na 99,9% zdalnie (tu przyjmuję sugestie odnośnie do platformy Sealcode-approved, tak żeby się można było dzielić dźwiękiem i ekranem)

Co będzie potrzebne:
(1) komputer (d’oh!) z działającym audio, a na tym komputerze
(2) przeglądarka (polecam Firefoksa)
i tyle wystarczy do udziału w pierwszej części.

Do drugiej części istnieją dwie opcje konfiguracyjne (do wyboru i wedle możliwości):
(3a) zdalnie, preferowane (tzn. najwięcej z tego wyniesiecie, bo będzie ciut bardziej jak irl) jakiś VPS/serwer, na którym możecie postawić stronę (wystarczy htmlowe hello world na simple serwerze jsowym lub Pythonowym) plus jakaś domena, pod którą możecie to podpiąć (jeśli będziecie korzystać z wersji, to zawczasu te kroki poczyńcie)
(3b) lokalnie: znowuż htmlowe hello world, ale na Waszej prywatnej maszynie (jeśli macie stałe IP, to można się pokusić o dodanie wpisu w DNS, wyjątku w firewallu swojego komputera itp, ale to już na własną odpowiedzialność), będzie trochę bardziej “na sucho”.

Ewentualne pliki do pobrania przed (szkielet konfiguracji nginxa, etc) wrzucę na dzień-dwa przed warsztatami.

2 Likes

5 posts were split to a new topic: Narzędzie do zdalnego odbywania warsztatów (konferencja wideo)

Hej, niestety z nadmiaru roboty muszę przełożyć warsztaty – odbędą się tydzień później, czyli 1 kwietnia (pomyślcie o tym potencjale komediowym!).

Hej, niestety ze względu na zawalenie robotą muszę przełożyć warsztaty, pewnie spotkamy się po Wielkanocy, ale wrzucę jeszcze za jakiś czas ankietę jak się odblokuję :frowning:

1 Like