Usługa do share'owania plików

Do wczoraj uważałem tę metodę za bezużyteczną, więc nie :sweat_smile:

Natrafiłem na Firefox Send (wiem, późno :smiley: - https://send.firefox.com/) - ograniczony czasowo / poprzez liczbę kliknięć hosting na pliki, które chce się po prostu komuś na szybko przesłać e.g. pliki gry na jakieś “LAN party”. Jeśli ma się konto pojedynczy plik może mieć do 2.5GB i może być chroniony hasłem.

BTW. Czy tutaj możemy wrzucać właśnie takie odkrycia odnośnie usług czy to już jest offtop?

1 Like

Firefox Send jest bardzo niestabline, próbowałem shareować pliki większe niż 1GB wiele razy zrywało się w trakcie uploadu :confused:

1 Like

Super serwis, ale kilka razy mi zrywał upload i nie mogłem wysłać b. dużego pliku (ponad 1GB). Do mniejszych działa mi spoko

Na moje odkrycia usług są tutaj OK :slight_smile:

1 Like

Dobrze wiedzieć, dzięki. Kojarzysz jakieś bardziej stabilne alternatywy?
Używałem kiedyś https://mega.nz/login, ale tam wymagają, żebyś się logował co jakiś czas, a ja właśnie wchodziłem tylko jak chciałem coś komuś wysłać i skończyło się usunięciem konta. Nie zależy mi właśnie na typowym hostingu na pliki z rozbudowanym UI, tylko czymś gdzie mogę wrzucić coś na szybko żeby się podzielić i zapomnieć. Te ograniczenia na kilki / czasowe bardzo mi się podobają.

http://jirafeau.net/ można self-hostować nawet

2 Likes

Szkoda, że tylko do 100mb, ale i tak dzięki wielkie :slight_smile:

1 Like

Wiem, że zabrzmię jak dinozaur, ale… zwykły serwer FTP? File server? Jesteśmy informatykami, większość z nas ma jakiegoś VPSa co najmniej jednego… O:)

Udostępnianie plików na Telegramie jest mega niezawodne :smiley: Średniej wielkości pliki wrzucam na swojego nextclouda, kiedyś korzystałem z Jirafeau. No i pozostaje P2P, np https://onionshare.org/

Jak samohostujesz to możesz sam wybierać limit plików i ograniczyć wysyłanie tylko dla osób które znają hasło

Ja nie jestem informatykiem i nie naprawie Ci komputera.

z nas ma jakiegoś VPSa co najmniej jednego

No to od wczoraj nie każdy. Do przesłania małych g*wno-plików na szybko VPS?
Bez jaj xD

1 Like

A szkoda, ludzie naprawiający komputery się przydają, a JavaScriptowców na pęczki… :>

@kuba-orlik może wydzielmy dyskusję o tym gdzie można hostować pliki do osobnego wątku? Trochę dużo się tu tego robi :slight_smile:

Oczywiście, że nie ma sensu stawianie specjalnie VPS-a na share’owanie plików. Ale jest u nas dosyć powszechne posiadanie jednego lub więcej VPS-ów do różnych celów i wtedy dodanie do nich serwera plików to błahostka :wink: Polecam sobie wziąć chociażby najtańszego z OVH za 11pln-ów, to odblokowuje mnóstwo możliwości :muscle:

2 Likes

done :wink:

1 Like

Shareowaliśmy sobie z Kubą pliki pomiędzy naszymi nextcloudami i działa to mega spoko :slight_smile:

1 Like

Ale jest u nas dosyć powszechne posiadanie jednego lub więcej VPS-ów do różnych celów

Miałem VPS do Scelpera, teraz prywatne projekty robię inaczej (Netlify, Zeit, Serverless fns) a do innych celów narazie tego nie potrzebowałem. Jeśli rzeczywiście zobaczę, że na tym tracę to na pewno się zdecyduję.
Natomiast tutaj chciałem typowo hosting pod niewielkie pliki, na których utrzymaniu w sieci specjalnie mi nie zależy, więc…

A szkoda, ludzie naprawiający komputery się przydają, a JavaScriptowców na pęczki

@kuba-orlik imho powinniśmy mieć jakieś standardy co do dyskusji gdzie po prostu ktoś kto rzuca takim tekstem dostaje “specjalną nagrodę”.
Nawet jeśli to prawda to od razu powinien lecieć link, żeby móc zweryfikować źródło i dowiedzieć się czegoś - o człowieku, który linkuje, o rynku etc… Inaczej skończy się na “imieninowych dyskusjach”:

słyszałam, że teraz komputerowcy to są potrzebniiiiii

:roll_eyes:

Zasugerowałam Ci alternatywę, która działa. Jeśli Ci nie pasowała, to naprawdę są lepsze sposoby na stwierdzenie, że Ci nie pasuje niż sztampowe złośliwości o naprawianiu komputera przez informatyków. Jeśli nie potrafisz przyjąć złośliwości za złośliwość, to polecam nie zaczynać ze złośliwościami w ogóle :wink:

Na jakim typie licencji / sposobie prowadzenia działalności przez firmę Ci zależy? Bo np. mega.nz nie jest dla mnie szczególnie przejrzysty pod tym względem, a i zdają się mieć swoje za uszami.

Nie mamy ustalonych formalnych zasad tego, co jest dozwolone na forum, a co nie. W przeciwieństwie do standardów kodu i komentarzy do code review jest to temat znacznie bardziej śliski i podatny na stronniczość, dlatego jeżeli miałyby być w ogóle “specjalne nagrody”, to tylko po ustaleniu zasad, na które społeczność wyrazi zgodę.

Oczywiście to nie jest tak, że wszystko jest dozwolone - o ile wulgaryzmy są w moim odczuciu ok, o tyle ad hominem będę od razu banował.

Sytuacja, do której się odnosisz, miała w moim odczuciu charakter humorystyczny, jako odbicie piłeczki dot. Twojej wypowiedzi o “nie jestem informatykiem (…)”, bardziej niż stwierdzanie obecnego stanu rynku pracy w IT.

Komunikacja pisana jest skazana na niejednoznaczności jeżeli chodzi o przekaz ~emocjonalny albo o odczytywanie intencji osoby, z którą się jeszcze nie rozmawiało face-to-face. To jest jedną z moich motywacji do organizowania różnych foczych wydarzeń, na które serdecznie zapraszam :slight_smile: Będzie okazja aby się “osłuchać” :wink:

2 Likes

Jeśli Ci nie pasowała, to naprawdę są lepsze sposoby na stwierdzenie, że Ci nie pasuje niż sztampowe złośliwości o naprawianiu komputera przez informatyków.

@mzgw jesteś za tym, żeby na takim forum zamiennie stosować informatyk / programista?

Moja odpowiedź nie miała być złośliwa - sam przecież pośrednio tam przyznaje, że czegoś nie umiem :upside_down_face:

Rozumiem jednak, że mogła mieć taki wydźwięk i będę się bardziej pilnował.
Ale jeśli faktycznie odebrałaś ten komentarz jako złośliwy, to chyba lepiej było od razu i bezpośrednio zwrócić uwagę niż brnąć? - bo ja aż do samego końca nie wyłapałem, że Ty coś “odbijasz”, myślałem, że Tobie odbija i sukcesywnie zaniżasz poziom dyskusji.
Fajnie, że się wyjaśniło.

dlatego jeżeli miałyby być w ogóle “specjalne nagrody”, to tylko po ustaleniu zasad, na które społeczność wyrazi zgodę.

Zgoda. Może jak pobędę z Wami dłużej i takie sytuacje będą się powtarzać to wyjdę z jakąś propozycją :slight_smile:

Na jakim typie licencji / sposobie prowadzenia działalności przez firmę Ci zależy?

To co zaproponował @arkadiusz.wieczorek jest ok.

Bo np. mega.nz nie jest dla mnie szczególnie przejrzysty pod tym względem, a i zdają się mieć swoje za uszami.

Tak, mega to nie był dobry wybór, ale dokonywałem go dawno temu, kiedy serwis działał trochę inaczej a i moja świadomość tego jak to wszystko działa była inna.

1 Like

Nie widzę w tym problemu (i dotąd nie zauważyłam, żeby ktokolwiek z obecnych miał z tym problem). Ale jeśli przeszkadza Ci określanie tak Twojej pracy czy zainteresowań, to nie widzę problemu w tym, żeby tego określenia wobec Ciebie nie używać :slight_smile:

Myślę, że oboje pobrnęliśmy w złą stronę i się źle zrozumieliśmy sukcesywnie. Jak już @kuba-orlik stwierdził, formy pisane mają to do siebie, że łatwo o przeinaczenia, jeśli ludzie jeszcze nie znają stylu wypowiedzi innych. Też się cieszę, że się wyjaśniło i możemy wrócić do zagadnienia kluczowego, czyli jak dzielić się plikami!

Tooo na razie najlepsze propozycje dotyczyły i tak self-hostingu :sweat_smile: swoją drogą jeśli to rzeczywiście nie są duże pliki, to wrzucanie nawet kilkaset mega spakowanego na Telegrama daje radę. Chyba że korzystacie już z jakiegoś innego komunikatora (wspomniałeś o plikach na LAN party), wtedy to byłoby niestety mnożenie rozwiązań…

Luzik, bardziej dzielę się tą informacją z pozostałymi osobami w wątku – sama zaczęłam mieć styczność z mega.nz stosunkowo niedawno i się nie zagłębiałam w ich politykę prywatności itd, bo nie wrzucałam niczego.

2 Likes

tak, racja up to 500mb i również daje radę :slight_smile:

1 Like