Usługa do share'owania plików

Nie widzę w tym problemu (i dotąd nie zauważyłam, żeby ktokolwiek z obecnych miał z tym problem)

Też bym nie miał gdybym rozmawiał np. z babcią. Ale luzik, ja mam bzika na punkcie bycia precyzyjnym (e.g. z tym linkowaniem wszystkiego to nie był żart :sweat_smile:).

Z tego co próbowałem http://jirafeau.net/ można używać bez self-hostingu i jeśli będę to pewnie tylko tak.

Wow, to mega różnica względem reszty:

In Discord , the size limit is 8MB, but you can upgrade to the paid Nitro plan and unlock the limit to 50MB. On the other hand, Slack’s limit for files is 1GB.

Slacka nie weryfikowałem, ale na darmowym Discordzie ten limit faktycznie taki jest.

Hmm, ale to znowu pytanie w takim razie, jak definiujesz informatyka, a jak programistę? Bo ja mam na myśli informatyka w szerokim tego słowa znaczeniu (osoba specjalizująca się w informatyce), a programista to dla mnie rodzaj informatyka (osoba specjalizująca się w dziedzinie informatyki: wytwarzaniu oprogramowania). Tobie (zakładam) chodzi o informatyka w popularnym tego słowa znaczeniu, czyli “osoba zajmująca się określonym podzbiorem zajęć typu administracja systemem”. Ale może masz jeszcze coś innego na myśli. Słowa, słowa :wink:

Slack daje niby radę z większymi plikami, ale upload potrafi zajmować na tyle długo / zwieszać się, że nie warto (i to nie na free tier). Ale może to ostatnio mają takie problemy z racji obłożenia.

Z mojego doświadczenia zawsze były problemy z udostępnianiem dużych plików na Slacku.

1 Like

Wczoraj mój SO chciał zgrać pliki z karty SD (kilka plików, każdy po ~1GB), ale jego laptop nie czyta kart SD :man_shrugging:

Załadowałem kartę do siebie do kompa, zamontowałem ją, i zrobiłem w jej katalogu http-server, po czym wysłałem mu linka. Byliśmy w tej samej sieci, więc pliki pobrały się w kilka minut :smiley: Myślę, że takie rozwiązanie będzie najlepsze do LAN Party, gdzie jesteście w jednej sieci :wink:

Super byłoby też kupić sobie od dostawcy internetu adres IPv6. Wtedy możesz postawić serwer sobie na kompie nawet poza siecią lokalną. @reds chyba ma jakieś doświadczenie z tym?

1 Like

Ja wysyłałem pliki po scp bardziej hacky :slight_smile:

1 Like

Jak zwykle late to the party, ale skoro zostałam oznaczona to dorzuce swoje dwa grosze…

Osobiście share’owanie plików załatwiam na 3 różne sposoby: małe pliki (do 20MB), w szczególności pojedyncze zdjęcia z telefonu wrzucam do bota na Telegramie, który ściąga dany plik do mnie na serwer i zwraca linka, większe ilości plików przerzucam zwykle albo po sshfs, albo po sftp, zależy z czego się łącze - też na fizyczny serwer. Trzecią opcją jest upload form który napisałam ze 3 lata temu w PHP, i właściwie to bardziej używają go osoby które chcą coś do mnie wrzucić niż ja sama :stuck_out_tongue:

Co do IPv6 - wynalazek fajny, bo ma go coraz więcej osób np. z UPC i jedyne co trzeba zrobić w konfiguracji modemoroutera to wyłączyć firewall na jeden adres. Fajne jest też to, że (w przypadku UPC) dostajemy całą pulę 64bit, więc potencjalnie możnaby odpalić na chacie całe datacenter i dalej by nam nie brakło adresów :3
Minusem IPv6 jest za to znikoma adopcja, szczególnie widać to w przypadku operatorów GSM (tylko orange ma APN IPv6) i sieci publicznych. W nowym mieszkaniu planuje oprócz symetryka ogarnąć publiczny adres v4, wtedy będę mogła oddelegować VPSa robiącego mi za proxy :stuck_out_tongue:

2 Likes