Stworzenie Sealcode'owego Code of Conduct

Dziękuję Wam wszystkim za zabranie głosu w tej dyskusji - cieszy mnie Wasza aktywność, widzę ją jako sygnał, że zależy Wam na wysokiej jakości komunikacji i pielęgnowaniu wzajemnego szacunku :muscle:

Przechodziłem niedawno coś podobnego proponując wspólne nagrywanie podcastu. Zamiast dyskusji o tym, jaki temat obrać (tego, na co liczyłem) dostałem coś innego - wnikliwe pytania odnośnie tego, jaki cel chciałem tym pomysłem osiągnąć i podważanie mojego pomysłu, które ostatecznie doprowadziło do zupełnie nowego pomysłu w postaci Minetesta, który okazał się sukcesem :tada:. When life gives you lemons… :lemon: :wink:

Myślę, że sukcesem niniejszej dyskusji jest obserwacja, że:

  1. Jak widzimy rozmowę, która zanosi się na shitstorm to umawiamy się na omówienie tematu na rozmowie twarzą-w-twarz
  2. Powyższy fakt nie jest udokumentowany i nowe osoby nie mają się jak o tym dowiedzieć.

To jest istotny problem, który na szczęście całkiem łatwo rozwiązać. Niedługo zaktualizuję wiki wdrożeniowe :muscle:

@marcin.kolodziejczak, widzę w Tobie duży zapał do szukania aspektów, w których Sealcode może się poprawić. Jestem zawsze jak najbardziej za tym, aby znajdować obszary rozwojowe i proszę, kontynuuj ich wypatrywanie. Mam nadzieję, że nie zniechęci Cię nieunikniony fakt, że nie wszystkie sugestie zostaną wdrożone w życie lub rozwiną się w pełni zgodnie z Twoim początkowym wyobrażeniem - ale obiecuję dopilnować, aby każda sugestia była poddana uprzejmej i merytorycznej dyskusji, z której wyciągniemy coś pozytywnego.

Nie twierdzę, że nasz aktualny system komunikacji jest w 100% idealny (na pewno będę wdrażał zmiany chociażby odnośnie komunikacji wewnątrz projektów) i widzę CoC jako opcję kiedyś dla nas, ale nie na teraz.

2 Likes