Sealcraft - pochillujmy w Minetest ⛏️

Miałem pomysł żeby nagrać podcast, ale okazało się że lepiej jest pograć w Minecrafta :smiley:

Kto byłby chętny i kiedy?

  • czwartek 2020-04-09T00:00:00Z 18:00
  • piątek 2020-04-10T00:00:00Z 18:00
  • czwartek 2020-04-16T00:00:00Z 18:00

0 voters

Jest Minecraft i jest Minetest - open source’owa alternatywa. Nie znam różnic pomiędzy nimi, obydwie działają na GNU\Linuksie. Zainteresowanych wspólnym graniem proszę o zaznaczenie którą/które wersje uznają za akceptowalne:

  • Minetest
  • Minecraft

0 voters

O fuk, dopiero teraz obczaiłem, że Minecraft kosztuje 100pln - myślałem, że to jest znacznie tańsza gra, nie mogę sobie teraz tyle wydać :sweat_smile: Może jednak minetest? :x

lsdhglfdghsfdlhfdisuh a już pomyślałem sobie że po prostu minecrafta, jak w pozostałych społecznościach, również tutaj wszyscy po prostu już mają, i w ogóle że wszyscy uważają że wydanie na niego raz w życiu 130PLN w dowolnym momencie to nie problem i powinność każdego

aż się źle czułem z tym że narzekam i ryzykuję zepsuciem zabawy; ostrożnie, “abstrakcyjnie” tylko nie mogłem wytrzymać i zahaczałem temat. u mnie dodatkowo jest jeszcze że nie potrafiłbym sobie pozwolić wydać ani rodziców pieniędzy, ani nawet swoich własnych pieniędzy na mc

Sorry, wyszedłem z totalnie złego wyobrażenia, które sam nie wiem skąd mi się wzięło, że Minecraft chodzi po cenach indie gierek :speak_no_evil:

do stawiania serwera Minetest zapewne trzebaby zrobić poll u kogo jaka wersja się trafi z repo distro, bądź jest otherwise preferowana

Albo możemy spróbować publiczny serwer, widzę że mają jakiś skonfigurowany out of the box

lista serwerów w Minetest przypomina listę serwerów w OpenArena. Każdy serwer to społeczność, każdy ma jakieś mody, jakieś obszary zabezpieczone i inne takie, a jak społeczność to i kultura, a więc i nawet wandale. Wątpię by było miejsce które byłoby porównywalnie dobre do własnego serwera.

ok, zabieram się za stawianie własnego :smiley:

3 Likes

Ok, serwer postawiony. Wiem bardzo mało o MC/MT, więc z chęcią się douczę :sweat_smile: mamy serwer na onigiri.sealcode.org, port 30000

Już teraz tam chillujemy z @mkf :smiley:

Od 18:00 zapraszam do naszego jitsi żebyśmy się słyszeli:

2 Likes

Dzięki za wspólne grańsko, było wspaniale! Aż przypominały mi się czasy grania w MC w liceum :3

2 Likes

Ja w liceum to grałem w https://en.wikipedia.org/wiki/Call_of_Duty:_United_Offensive

1 Like

Było super! Koniecznie umówmy się na kolejną sesję.

Serwer stoi nadal, ale dodałem do niego hasło, żeby jakieś randomy nam nie wbijaly :wink:

Link do naszej mine’owej grupy na TG: https://t.me/joinchat/CGD0sBXEcMnlqwcI4wiH7Q

Ja w liceum to grałem w Call of Duty: United Offensive - Wikipedia

+1 do szacunku.
Gierka była świetna, ale jakbyś chciał legalnie wrócić to dziś na Steamie podstawka 85zł

(+ wspomniane rozszerzenie kosztuje drugie tyle co daje magiczne 170 zł :upside_down_face: )

My ostatnio z kumplami zdecydowaliśmy się ostatecznie na odświeżoną wersję Wolfenstein: Enemy Territory dziś rozwijaną przez fanów: https://www.etlegacy.com/
I polecam, bo zabawa przednia, wymagania mniejsze niż CoD 1, graczy raczej jest więcej no i widziałem, że jest wersja na linuxa (nawet planują wsparcie Raspberry Pi) i wsparcie ludzi nad tym pracujących na dedykowanym discordzie :exploding_head:

1 Like

Żeby ułatwić potencjalnym MineTestowcom grę z nami, na podstawie wpisów @kuba-orlik kompiluję tu najważniejsze wiadomości:
Gramy w MineTest łącząc się z serwerem @kuba-orlik o adresie onigiri.sealcode.org na porcie 30000 z hasłem <redacted - o hasło pytajcie na grupie telegramowej :wink: > (można sobie potem zmienić). Rozmawiamy przy tym przez grupę Telegramową oraz głosowo przez Jitsi.

Warto w tym momencie wspomnieć trochę o historii serwera i lokalnej geografii, żeby nowi gracze nie czuli się zagubieni.

Prawdopodobnie pojawisz się na serwerze gdzieś w szczerym polu na plaży, ale na szczęście zapewne w okolicy szyn. Jeśli masz jeszcze więcej szczęścia, blisko będzie wagonik do którego możesz wsiąść - zrób to, a zajedziesz do pierwszego miejsca które zostało przez graczy na serwerze zabudowane. (A jeśli wagonika nie ma, to pozostaje drałowanie na piechotę.)

Polecamy uwadze takie konstrukcje jak huta (nieco przewymiarowana, bo nikomu nie chce się kopać tyle minerałów, żeby wszystkie piece chodziły), przeszkolony dom (radzę znaleźć w nim łóżko i użyć go - ustawi to respawn point na wypadek nieuchronnej śmierci), punkt widokowy (oświetloną drabinką na urwisku w górę), winda do podziemi i przystanek kolejki prowadzącej do szklanego mostu.

Kolejka prowadząca na szklany most daje dużo wrażeń krajoznawczych i niezapomniane poczucie choroby lokomocyjnej. Pod mostem można podziwiać wielkie dzieło architektoniczne pt. “Kropla wody w szkle”. Prosimy nie tłuc.

Winda z kolei może zawieźć na jeden z wielu poziomów aż do głębokości ponad 3km pod ziemią. Szczególnie ważny jest poziom opisany jako “główna baza” - tam znajdują się piękne wodospady lawy, podziemne ogrody i sporo mozolnie budowanej infrastruktury (można również użyć łóżka, jeśli się chce odradzać w podziemiach). Jest to także miejsce ważne historycznie jako pole bitwy z krakenami z kałuży, krokodylami z grządek i nieskończonymi kaczuszkami. (Weterani bitwy bywają na Telegramie albo na Jitsi, gdzie można posłuchać ich opowieści.)

Amatorom długich spacerów i speleologom polecamy również najniższe piętro dostępne windą, skąd tunelem można przejść parę kroków do największej jaskini odkrytej na serwerze. Jej bliższa część została już zbadana i oświetlona, ale na odważnych czekają jeszcze nieprzetarte szlaki.

Na koniec kilka zdjęć, do których koniecznie dodajcie własne!

5 Likes

Dzięki za szczegółowy opis! <3

Masz śliczne tekstury, jaki masz texture pack doinstalowany?

Do zdjęć używałem drummyfish.