Warsztaty z testowania aplikacji webowych #4 - 24 X, 18:30

Cześć!

Z małym poślizgiem, ale chciałabym wreszcie zamknąć ten cykl warsztatów spotkaniem dotyczącym testów wydajności. Do uczestnictwa przyda się laptop (z zainstalowanymi pewnymi narzędziami, więcej info wkrótce) i jak zwykle znajomość angielskiego do czytania StackOverflow :slight_smile:

Na razie chciałabym wybrać termin – spotkamy się jak zwykle w coworku o 18.30:

  • środa, 23 października
  • czwartek, 24 października
  • piątek, 25 października
  • poniedziałek, 28 października
  • wtorek, 29 października
  • środa, 30 października
0 voters

Proszę o głosy do najpóźniej 2019-10-10T22:00:00Z.

1 Like

Przemówiliście, a więc spotykamy się 24 października o 18.30 w coworku.

Zainstalujcie sobie wcześniej:

  • Jmetera (będzie potrzebnych kilka zależności typu Java) razem z wtyczką do zarządzania zależnościami,
  • Dockera i docker-compose (w przypadku nie-linuksowych maszyn zalecam zrobienie sobie wirtualki z np. Debianem i postawienie tam Dockera i docker-compose… Windowsowy toolset ledwo daje radę i szkoda Waszego czasu). Możecie też lokalnie spullować obrazy sitespeedio/sitespeed.io, grafana/grafana:6.4.1, sitespeedio/graphite:1.1.5-12 i sitespeedio/grafana-bootstrap:10.2.0 przy użyciu komendy docker pull imagename dla oszczędzenia coworkowego neta, bo może to inaczej chwilę potrwać :slight_smile:
  • Siege, informacje instalacyjne są tutaj, ostatni raz kiedy sprawdzałam wersja w repo Debiana była zepsuta i koniec końców i tak trzeba było sięgać do źródeł :wink:

W razie problemów z setupem dajcie znać, będę pomagać.

*** Nie znam sposobu na spullowanie kilku obrazów jedną komendą bez stackowania komend z && i/lub używania skryptów Ansible’owych…jeśli ktoś z Was ma jakieś złote rady, to podzielcie się!

Może docker-compose?

Będziemy używać docker-compose, stąd tyle obrazów :slight_smile: ale chodziło mi konkretnie o spullowanie wcześniej lokalnie bez stawiania całej infry. Jeśli ktoś to już ogarnia tho i sobie poradzi, to można skorzystać z tego tutka.

Ja bym zrobił docker-compose z serwisem dla każdego obrazu i potem odpalił docker-compose pull :wink:

1 Like

Idąc w tę stronę to nawet nie trzeba osobno, Sitespeed udostępnia ymla z konfiguracją, która to wszystko spina, można to w sumie spullować i zostawić. (Albo już coś podłubać, jeśli ktoś ma ochotę przed, nie widzę przeciwwskazań… :sunglasses:)

1 Like

Zróbcie sobie jeszcze klona tego repo: GitHub - mkmozgawa/perf-workshops: materials for performance workshops

Prezentacja:
perf.pdf (483,0 KB)

3 Likes

Ja jednak nie dotrę :(.

Oh noes! Obiecałam Kubie nagranie, zobaczę co da się zrobić :wink:

1 Like

Dzięki za udział! Nagranie udostępnię zainteresowanym jakoś prywatnie :slight_smile: wrzucę też na dniach ankietę podsumowującą warsztaty, będę wtedy wdzięczna za wypełnienie!

3 Likes

Dzięki za cały cykl! Dużo się nauczyłem :slight_smile:

2 Likes