Typescript w Sealpage

Hej, braliście pod uwagę użycie w Sealpage’u typescripta? Myślę, że na dłuższą metę wdrożenie go pomogłoby utrzymać projekt w ładzie. Wiem, że już kiedyś padł temat typowania w naszych projektach ale w sumie nie pamiętam na czym to stanęło. (Czy powodem jest to, że to technologia M$?) React bardzo dobrze z nim współgra i nie widzę żadnych przeciwwskazań za używaniem go.

Nie wiem czy jest sens na tym etapie korzystać z typescripta. Póki co wszystko udało się ograć w gołym JSie, w przypadku typescripta będziemy musieli transpilować kod po stronie frontendu i backendu.

Kilka razy w trakcie prac wspominaliśmy o potencjalnych zaletach TypeScripta, ale ja osobiście boję się komplikacji związanych z transpilacją (w szczególności na backendzie)

1 Like

Jako iż na telegramie wyraźliście chęć zobaczenia proof of concept, przepisałem cały panel admina na Typescript’a. Dajcie znać co o tym sądzicie. Oczywiście na początku może być strasznie, sam nie znałem bardziej zaawansowanych typów, które oferuje react, ale imo wdrożenie tego, chociażby małymi kroczkami wyjdzie nam na dobre.

Zapraszam:

https://hub.sealcode.org/D631

@kuba-orlik @arkadiusz.wieczorek

2 Likes

Wygląda całkiem ciekawie, ogólnie passe jest zostawianie any, więc dodałem stosowne komentarze. W kilku miejscach moim zdaniem zmniejszamy niestety czytelność projektu. Ogólnie mi się podoba :slight_smile:

1 Like