Stworzenie Sealcode'owego Code of Conduct

Po kilku miesiącach od wdrożenia metody “ok, to spotkajmy się IRL i to omówmy” zdałem sobie sprawę, że to jest dobry test tego, czy uczestnikom rosnącej burzy naprawdę zależy na zaadresowaniu tematu, czy po prostu wpadliśmy w pułapkę “ktoś nie ma racji w internecie!!”. Otóż najczęściej po zaproponowaniu urządzenia spotkania offline temat od razu ucichał, i uważam, że wtedy to też było spoko rozwiązaniem sytuacji.

Te kilka razy, kiedy się faktycznie spotkaliśmy offline, dotyczyły tematów mocno pozasealcode’owych. Daliśmy sobie okazję do przedstawienia swoich opinii i było mega miło i uprzejmie.

Jak by się zdarzyło, że na takim spotkaniu będą jakieś postanowienia dotyczące naszej społeczności, na pewno będę dawał znać na Forum :slight_smile:

3 Likes

Ja tam chętnie się spotkam i pogadam o CoC, chociaż myślę, że jeśli nie przekonało Cię to co napisałem i załączyłem dotychczas to raczej nie zmienię Twojego podejścia.

Uważam, że szkodzi, bo Sealcode to jak rozumiem otwarte community produkujące oprogramowanie (w tym również otwarte), do którego właściwie każdy może dołączyć.

Stworzenie CoC nie kosztuje zbyt wiele, ale jest sygnałem wysyłanym na zewnątrz, że temat jest tutaj znany, a potencjalne problemy wynikające ze współpracy nie są / nie będą bagatelizowane i stąd zdecydowano się na zastosowanie znanego standardu.

W pełni się zgadzam się i sam poruszyłem te kwestie w kilku różnych postach, szanuje za zwięzłość :wink:

4 Likes

Myślę, że nic nie stracimy na sformułowaniu naszych dotychczasowych zasad komunikacji w postaci Code of Conduct i umieszczeniu ich na stronie. Jestem póki co nieprzychylny do brania gotowego CoC, ale taki nasz własny foczy - to będzie dobry start :muscle:

Z uwagi na obłożenie teraz nie mogę się tym zająć, jak ktoś mógłby przysiąść do tego to byłoby super, z chęcią pokieruję tym jak to zintegrować ze stroną itp

3 Likes