Src/http/get-request-body.ts czy jest potrzebny?

Hej robiłem taska w sealiousie i po zedytowaniu jednego pliku linter pokazał wiele problemów. Chciałem je zedytować, ale porblem jest w tym, że src/http/get-request-body.ts nie jest nigdzie importowany, nawet w tescie o tej samej nazwie i nie wiem jak dojść do tego jakie typy tam powinny być.

https://hub.sealcode.org/D1234

Mógłby mi ktoś rozjaśnić cel isnitenia tego pliku i jak obsłużyć te typy?

Yo, ten plik jest middlewarem, który jest importowany przez aplikacje sealiousowe i używany w celu sparsowania body requesta http, tak jak np. tutaj:

https://hub.sealcode.org/diffusion/PLAY/browse/master/src/back/routes/login/login.routes.ts$13

Co do tych błędów typescriptowych - generalnie one nie są tam z Twojej winy, po prostu ten plik powstał przed dodaniem tych reguł do lintera i dopiero teraz te problemy wyszły. Jeżeli dla porządku chciałbyś je zaadresować, to przede wszystkim trzeba pozbyć się typu any. Myślę, że już w deklaracji funkcji zmiana typu argumentu obj z any na unknown albo, zapewne lepiej, Record<string, unknown> już dużo errorów zgasi

Postarałem się dodać typy, ale była to jazda bez trzymanki zwłaszcza, że nie do końca czaję implementację xD. Moje rezultaty są tutaj Login. @kuba-orlik czy możesz sprawdzić czy te typy mają sens? W dwóch miejscach użyłem też eslint-disable-next-line jak już totalnie nie byłem pewien jak to zastąpić. Jeśli będzie ktoś miał czas to jestem chętny zdzwonić się i poprawić te typy we dwoje :sweat_smile:

Ok, jestem za tym, aby zrobić zdzwonkę - napiszę do Ciebie na PW :slight_smile:

1 Like

Zrobiliśmy zdzwonkę, i nawet ją nagraliśmy - ale na próżno, bo problemem były nie typy typescriptowe, tylko fakt, że ten plik jest pozostałością sprzed refactora i jest zupełnie niepotrzebny :smiley: Jego usunięcie rozwiązało problem :heart:

1 Like