Skąd te artykuły?

Jestem ciekaw z jakich stron czarpiecie różne ciekawe artykuły, @kuba-orlik i @bartosz-gordon zawsze mają jakieś do polecenia . Ja sporadycznie zaglądam na Niebezpiecznika i czytuje Tygodnik Powszechny w wersji papierowej, ale ostatnio czuje pewnien artykułowy niedosyt :stuck_out_tongue:.

Moje artykuly pochadza z wielu zrodel, a w ich ogarnianiu pomaga mi czytnik RSS. Agreguje tam m.in. HackerNews, Wired, OnBeing, Coding Horror i wieeeele innych (skompiluje kiedys liste tych zrodel). Do tego podcasty i Twitter - oto przepis na wieksza ilosc artykulow na dobe, niz czlowiek jest w stanie przyswoic :wink:

Dorzucę do tego medium.com + na forum będę wrzucać co jakiś czas linki od siebie (pierwszy odcinek już opublikowany :smiley: )

1 Like

W celu uzupełnienia mojej odpowiedzi podzielę się kilkoma źródłami informacji, z których korzystam:

RSS:

Podcasty:

  • Hidden Brain - audycje mające na celu pomóc ludziom zrozumieć świat i samych siebie. Mega ciekawe opowieści z całego świata
  • On Being with Krista Tippet - non-profitowy podcast podejmujący rozmowy o różnych społecznych i duchowych kwestiach
  • TED Radio Hour - TED Talki przystosowane do formatu podcastu, uzupełniane wywiadami z autorami talków
  • Wait, wait – don’t tell me! - satyryczny podcast, który w postaci quizów opowiada o wydarzeniach z minionego tygodnia. Uczestnikami są m.in. standupowcy, którzy dodają do audycji dużą dawkę humoru :smiley:
  • Frekonomics - bardzo wszechstronne audycje, których głównym motywem jest “Hidden side of everything”. Tłumaczą np. wpływ mody na zadbane trawniki na ekonomię, albo różne sposoby inwestowania na giełdzie.
  • IRL - Online life is real life - oficjalny podcast Mozilli!

Aplikacje:

RSS przeglądam za pomocą spaRSS, gdyż najbardziej pasuje do mojego stylu przeglądania. Jest dużo klientów na desktop, web, androida i iOS, dla każdego coś miłego :wink:

Co do podcastów - pobieram je skryptem bashowym i wgrywam na swoją mp3. Wcześniej korzystałem z AntennaPod.

Jak komuś nie szkoda czasu, polecam tam założyć konto na Twitterze - chociażby po to, aby widzieć jakie kwasy z internetu retweetuję :stuck_out_tongue: