Sealpage - żródła danych

why not? cały czas byłaby to alternatywa dla Wordpressa, Drupala czy Joomli, którą ktoś może postawić na zwykłym hostingu, ale wtedy miałby ograniczone wyszukiwanie

Tylko wtedy w czym napisalibyśmy panel admina? Bo zakładaliśmy wcześniej, że to będzie jakoś stało na node.js + react. A takiego panelu nie postawimy na zwykłym php+mysql hostingu :thinking:

Jak dobrze pamiętam w przypadku hostingu mieliśmy na myśli dokładnie tę samą aplikację uruchomioną np. w electronie, (aplikacje CMS) która do przechowywania danych wykorzysta bazę MySQL dostępną na wybranym hostingu, a na wybrany serwer FTP zdeployuje zbuildowaną stronę HTML, zamiast mongo i serwera HTTP w przypadku VPSa.

Teraz przychodzi mi do głowy że gotowy edytor do sealpage’a na naszym VPSie mógłby być dystrybuowany w formie subskrypcji za drobną opłatą dla tych którym nie będzie się chciało instalować lokalnie aplikacji do obsługi.

Podsumowując user w przypadku posiadania:

 • hostingu:
  • może zainstalować lokalnie aplikację która będzie integrowała się z jego hostingiem (zdalnym serwerem FTP i bazą danych MySQL)
  • może zapłacić i korzystać z edytora w naszej chmurze (konfiguracja tak samo jak w przypadku aplikacji zainstalowalnej lokalnie)
 • vpsa:
  • może zainstalować aplikację lokalnie (będzie się integrowała z jego własnym serwerem VPS bądź hostingiem)
  • może zainstalować edytor na własnym serwerze VPS aby mieć rozwiązanie self-hosted
2 Likes

Podoba mi się taki plan :smiley:

Chociaż, hmmm. Myślałem o tym trochę, i zastanawiam się, gdzie w takim razie będziemy trzymali:

 • konfigurację źródeł danych - hosty, loginy i hasła do MySQL, MongoDB czy listy plików
 • konfigurację typów zawartości - jakie kolekcje mają jakie pola

No bo nie możemy tego trzymać w MySQL czy w MongoDB, bo skąd SealPage miałby wiedzieć, z jaką bazą się połączyć?

Być może takie dane byłyby trzymane w pliku .js (lub .json?) i były potrzebne do uruchomienia Sealpage’a np. w elektronie :thinking: A może jakieś inne rozwiązanie ma tu sens?

Po dzisiejszym spotkaniu z @arkadiusz.wieczorek ustaliliśmy, że dla każdego portalu sealpage’owego będzie tworzone nowe repozytorium, w którym będzie trzymana konfiguracja i customowe komponenty.

Z poziomu repozytorium będzie można uruchomić panel admina i postawić go na jakimś porcie, np. na VPS-ie.

W przypadku braku VPS-a i używania aplikacji desktopowej generowalibyśmy electronową apkę która zawiera w swojej binarce wszystkie konfiguracje i customowe komponenty.

1 Like