Ścieżka rozwoju reviewera, Poradnik Recenzenta

Po feedbacku od stażystów zdałem sobie sprawę, jak bardzo szybkość działania Sealcode’u jest hamowana przez fakt, że narzuciłem aby każdy diff był przejrzany przeze mnie przed wylądowaniem. Jestem przez to najwęższym gardłem naszych działań. Czas to zmienić :slight_smile:

Chcę ułatwić członkom Sealcode drogę do stania się Pełnoprawnymi Recenzentemi, których accepty będą tak samo silne jak moje. W tym celu sporządziłem Poradnik Recenzenta, zaktualizowałem Standardy Kodu i napisałem Standardy Metadanych Diffów. Zachęcam każdą osobę chcącą rozwijać swoje umiejętności i kwalifikacje recenzenckie do zapoznania się z tymi materiałami :slight_smile:

Będę blisko współpracować z osobami chętnymi do podjęcia się tej ścieżki. Jedną z metod ćwiczenia będzie polegać na tym, że dany ochotnik zrobi review jakiegoś diffa, a następnie po dostaniu accepta ja zajrzę do diffa i sprawdzę, czy coś nie umknęło uwadze recenzenta i zaktualizuję odpowiednio poradniki tak, aby rzeczy o których trzeba pamiętać nie były tylko u mnie w głowie, ale dostępne dla wszystkich.

Osoby chętne do udziału proszę o PW :wink:

3 Likes

Uporządkowałem też sytuację z grupami recenzentów na Sealhubie.

Grupa #Reviewers - accepty osób z tej grupy są wiążące. Póki co jestem tam tylko ja (co odzwierciedla aktualny stan faktyczny), celem jest aby jak najwięcej osób dołączyło właśnie do tej grupy, po starannym wdrożeniu i pełnym wsparciu z mojej strony. #Reviewers będą automatycznie dodawani jako blokujący recenzenci do diffów zaakceptowanych przez #aspiring-reviewers (H15)

Grupa #aspiring-reviewers - osoby z tej grupy są automatycznie dodawane jako recenzenci nowych rewizji (H14).

Aktywnych recenzentów z grupy Reviewers przeniosłem do Aspiring Reviewers, żeby zachować ścisły formalny porządek

Wszystkie nowe diffy będą przypisywane do #aspiring-reviewers, ale jak ktoś chce to tu są diffy do których może się przypisać:

https://hub.sealcode.org/differential/query/4sGJzJjQl5xL/#R

aby się przypisać do jakiegoś diffa wybieramy “add reviewers” i potem “aspiring-reviewers”