Projekt charytatywny - freganatywa

Programiści webowi potrzebni!

Jest plan aby stworzyć aplikację która pomoże dystrybuować jedzenie zdobyte przez inicjatywę freganatywną - np. produkty ze sklepów które mają ostatni dzień ważności i normalnie byłyby wyrzucone. Trzeba usprawnić dystrybucję tych produktów, bo z wiadomych przyczyn nie mogą leżeć kolejne n dni w oczekiwaniu na rozdysponowanie :wink:

Możemy w tym celu zrobić aplikację webową, może być surowa (nie potrzeba wodotrysków), która pomoże ludziom rejestrować się i “zamawiać” produkty wg określonych limitów. (aby nie było tak że jedna osoba weźmie sobie wszystko). Myślę, że sprawdzi się tu dobrze nasz stack Sealious + React.

Kto jest chętny do udziału, tego poproszę o odpowiedź pod tym postem. A poniżej załączam informacje o samej inicjatywie:

Inicjatywa Długi Stół Covid-19 organizuje pomoc żywnościową dla osób, które z powodu pandemii utraciły środki utrzymania lub z innych powodów nie mogą sobie pozwolić na zakup żywności.

Głównie dotyczy to osób, które straciły pracę w związku z ekonomicznymi skutkami pandemii, oraz osób niezamożnych, których dochody z tych samych powodów przestały wystarczać na życie.

Nazwa nawiązuje do hasła “Jeśli masz więcej niż Ci trzeba, zbuduj dłuższy stół, a nie wyższy płot”, które jest jednym z filarów gospodarki solidarnościowej.

Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Zielona Grupa i Towarzystwa Pomocy Wzajemnej. Nasze działania pokrywają w tej chwili głównie Dębiec i Wildę, ale staramy się pomagac w całym Poznaniu. Jest to możliwe, dzięki wielu ludziom, dołączającym do nas i pomagającym na różne sposoby.

Działamy na zasadach pomocy wzajemnej – akcję współprowadzą osoby, które same korzystają z żywności z Długiego Stołu.

Zapraszam Was także do udziału: dawania i przyjmowania pomocy wzajemnej. W rzeczywistości Wszechkryzysu praktyczna solidarnośc jest naszą najwiekszą siłą.

2 Likes

Ja się chętnie dołączę! Programistycznie może niekoniecznie, bo nie znam Sealiousa i chętnie uniknę klepania JSa w ogólności :slight_smile: ale mogę pomóc z QA, pisać testy, itd.

1 Like

Również chętnie się przyłączę. Mogę ogarniać środowisko do pracy(hosting, CD, CI do wyżej wymienionych testów itp.) i brać zadania backendowe jeśli jakieś będą.

2 Likes

Jestem chętny udzielać się na backendzie

2 Likes