Produktywność w zespole FB

1 Like

Wypisałem najciekawsze w mojej opinii rzeczy:

  • każdy dev dostaje dedykowany serwer, gdzie wszystko jest ustawione, edytują wszystko przez ssh
  • korzystają z monorepozytorium (myślę, że to podejście będzie pasowało do Sealiousa)
  • korzystają z Diffów i z Arcanista :3333
  • praktykują dogfooding
  • ich komunikacja wewnętrzna wydaje się być bardzo synchroniczna i rozpraszająca jak na moje standardy
  • praktykują HPM (Highlights, People, Me) - cotygodniowy post od każdej osoby z drużyny zawierający osiągnięcia z danego tygodnia (Highlights), informacje o poznanych osobach w sprawach projektowych jak i okołoprojektowych (People), i opcjonalnie update’y z życia prywatnego (Me). Widzę to jako ciekawą alternatywę dla obecnej struktury Sealcalli :slight_smile:
  • organizują Hackatony - o ile nie jestem fanem hackatonów, które narzucają zarywanie nocki, ale myślę, że możemy kiedyś pomyśleć o Sealcode’owym hackatonie - każdy pisze, co chce, w drużynach albo osobno. Nie ma żadnych nagród, po prostu byłby to wspólnie zarezerwowany termin na przenerdzenie całego dnia :smiley:
    Pozostaje tylko wymyślić nazwę. Hackaseal? Sealhaton?
1 Like

O, czyli dobrze pamiętałem, że trochę fajnych rzeczy tam mają u siebie :slight_smile:
Z tego, co możemy od nich wynieść, podoba mi się to HPM, bo przekazywanych wtedy informacji raczej nie znajdziemy na Sealhubie. Coś à la hackaton można zorganizować, może któraś sobota?

Si, będę chciał spróbować HPM - zobaczymy, jak się sprawuje w wersji audio -choć podejrzewam, że lepiej zadziała w wersji tekstowej, aby nikogo nie omijało i aby wspierać asynchroniczną naturę naszej pracy.

Sobota to idealny dzień na hackaton - ale zaczynamy rano, kończymy wieczorem, bez zawalania nocki/weekendu. Jak się rozwinie, to może zrobimy z tego szerszy event? :thinking:

Czemu nie :slight_smile: Można też zaimplementować wtedy któryś z niewielkich projektów z sealhubowego backlogu. Do ram czasowych się zgadzam, nie ma co na siłę rozwalać rytmu dobowego :stuck_out_tongue:

Ok, zakładam taskforce na sealhubie :smiley:

Edit: Login

Na pewno ten Sealhaton może być wartościowym doświadczeniem - również popieram inicjatywę. Ale w sumie co ten taskforce oznacza? Coś mamy kliknąć w tym tasku?

Nie, tylko tam zapisałem żeby nie zapomnieć. No i jak ktoś chce to może zająć się organizacją tego :wink:

Hej, a czym w Waszych oczach taki Sealhaton różniłby się od naszych sealcodingów?

Moja wizja:

  • jesteśmy wszyscy w tym samym czasie
  • pracujemy nad jednym projektem
  • chcemy stworzyć działający prototyp projektu (na pierwszy raz najlepiej coś, czego potrzebujemy)
2 Likes