[PL] Nowa edycja warsztatów webowych dla studentów!

Jak wiecie, dzielenie się wiedzą to kluczowy element działalności Sealcode’owej od samego początku foczych czasów. Po czasach lockdownowych wracamy do tej tradycji :muscle:

Od 26-go lutego Sealcode będzie prowadził kolejną edycję Warsztatów Webowych. Warsztaty będę odbywać się co tydzień na WMI na kampusie UAM w Poznaniu, w poniedziałki od 17:15 do 18:45. Wiele z Was nauczyło się w Sealcode tego i owego - jeżeli chcecie pomóc też innym w zdobywaniu wiedzy i doświadczenia, zapraszam do współpracy przy warsztatach :pray:

Największa pomoc przyda się przy samym prowadzeniu - pierwsze kilka warsztatów na pewno będę prowadził ja, i przy każdym przyda się pomoc, aby chodzić wśród uczestników, upewniać się, że każdy jest na bieżąco i w razie czego pomóc nadgonić. Jeżeli ktoś ma duszę artystyczną, to pomoc przy projektowaniu grafik na social media też mile widziana :wink:

Chętnych do udziału proszę zgłaszać się tutaj lub na Matriksie/Telegramie na czacie „Organizacyjne” lub w prywatnej wiadomości do mnie. Z góry wielkie dzięki!

2 Likes

Warsztaty pierwsze - Fundamenty responsywnego designu.

Materiały do pobrania:
Writer Document.odt (2.8 MB)

index.html (5.3 KB)

1 Like

Najbliższe warsztaty odbędą się planowo w poniedziałek, 2024-03-04T16:15:00Z - do zobaczenia! :muscle:

1 Like

Najbliższe warsztaty odbędą się planowo w poniedziałek 11 marca w godz. 17:15-18:45. Omówimy trzecią paczkę tematów z responsywnego web designu. Do zobaczenia!

1 Like

Hej, czy dziś (18-03-2024) zajęcia się odbędą? :slight_smile:

Tak, odbędą się zgodnie z planem - 17:15. Dzisiaj omówimy podstawy flexa i grida. Do zobaczenia! :wave:

1 Like

Dzięki za szybkie info :smiley:

1 Like

Niestety znowu mi ten poniedzialek nie pasuje. Pecha mam do tego dnia ostatnio :frowning:

Najbliższe warsztaty odbędą się zgodnie z planem - w poniedziałek 25 marca, 17:15-18:45. Omówimy na nich kluczowe elementy GIT-a. Do zobaczenia!

Jeśli nie jest jeszcze za tłoczno to wpadnę pomóc. Nie wyłapałem jakoś wcześniej, że Git to już jutro :smiley:

1 Like

2024-03-25.odp (2.0 MB)

Następne warsztaty odbędą się planowo - 2024-04-08, 17:15–18:45. Omówimy na nich kolejne aspekty Gita. Do zobaczenia! :slight_smile:

Niestety w tym tygodniu nie dam rady :confused:

Dziękuję wszystkim za przybycie!

Za tydzień, 2024-04-15, warsztaty się nie odbędą. Na następne warsztaty zapraszam 2024-04-22 :slight_smile:

Następne warsztaty już jutro - 22-04-2024, 17:15-18:45. Omówimy na nich ostatnią porcję zadań z GIT-a. Do zobaczenia!

Drodzy uczestnicy, załączam obiecaną ankietę dot. tematów na następne warsztaty - proszę o udzielenie odpowiedzi do soboty wieczora 2024-04-27T21:59:00Z. Można wybrać max dwie opcje :slight_smile:

  • CSS: jednostki absolutne i relatywne + animacje w CSS
  • Logika aplikacji bez JS-a na froncie (zaawansowane formularze w HTML)
  • Pozycjonowanie rzeczy w CSS: relative, absolute, sticky, fixed
  • Vanilla JS bez frameworków - co potrafi API DOM-u
  • responsywne obrazki
  • Media queries i container queries w CSS
  • npm, package.json, .npmignore
  • specificity w CSS - jak CSS określa, który selektor jest “ważniejszy”, gdy więcej niż jeden selektor dotyczy tego samego elementu
0 voters

Głosy zliczone! Spotykamy się 2024-04-29T15:15:00Z i poćwiczymy Vanilla JS - do zobaczenia! :slight_smile: