Możliwość używania zmiennych z konfiguracji jako wartości propsów

Problem:

Są dane, które mogą się zmienić w czasie (np. adres email, numer telefonu firmy/organizacji, o której opowiada strona) i które są używane w wielu miejscach na stronie.

Gdy taka dana się zmieni, to jej podmiana jest kłopotliwa - trzeba pamiętać o wszystkich podstronach i komponentach, które jej używają.

Rozwiązanie:

Tę część chciałbym poddać dyskusji.

Problem można rozwiązać dodając możliwość używania wartości danych z konfiguracji strony jako wartość (lub część wartości) propsów.

Być może fajnie byłoby zaimplementować prostą metodą podmiany słów kluczowych, tak aby taki props:

Zapraszamy do kontaktu pod adresem {site.address}

był przed podaniem go do komponentu podmieniany na

Zapraszamy do kontaktu pod adresem submissions@ratemydog.com

W widoku wprowadzania treści byłaby mała ikonka, której kliknięcie podpowie wszystkie możliwe słowa kluczowe.

Dodatkowo, moglibyśmy wykrywać kiedy ktoś wprowadzi tekst zawierający wartość jakiegoś słowa kluczowego i oferować automatyczną podmianę go na wartość z konfiguracji, aby na przyszłość zapobiec niespójnościom.

Co o tym sądzicie? :slight_smile:

Imo robimy już coś takiego w https://hub.sealcode.org/D703.

Używam takich rozwiązań w pracy, dodatkowo config jest dostarczany przez https://www.consul.io/ dla wielu środowisk tego samego projektu

Opisane przeze mnie powyżej rozwiązania zakłada, że D703 jest już wylądowane i można już ustawiać config. Moim zamysłem jest żeby dać użytkownikom możliwość swobodnego używania tych ustawień przy tworzeniu treści na stronę i to chciałbym poddać dyskusji :slight_smile:

O, przy tworzeniu tego diffa myślałem że taki jest zamysł od początku szczerze mówiąc. Jak dla mnie spoko, myślę, że oszczędzi to sporo żmudnej pracy przy templatkach.

Ok, widzę że nie ma żadnych obiekcji - to przenoszę T1703 do Backloga :slight_smile: