Hi Sealcode! :D

Cześć wszystkim, jestem Bartek i mam 21 lat. Studiuje technologie komputerowe na Wydziale Fizyki na UAM. Mimo wybranego kierunku studiów swoją przyszłą karierę zawodową postanowiłem związać z jakże wspaniałym językiem programowania jakim jest JavaScript. Uwielbiam też języki niskiego poziomu z rodziny języków assemblera i programowanie w nich na urządzeniach typu DSM 5081 oraz Raspberry Pi. Uczęszczam również do sekcji trójboju siłowego, który od dawna gości w moim życiu i pomaga oczyścić umysł od zer i jedynek. Razem z SealCode chciałbym wzbogacić umiejętności nie tylko programistyczne, ale także umiejętności pracy w grupie przy większych projektach. Liczę, że szybko odnajdę się w nowej społeczności i będę mógł z niej nie tylko czerpać, ale też wniosę coś od siebie.

2 Likes

Witaj :blush: Ciekawy zakres zainteresowań językowych - od JS-a do Assemblera. Czy interesowałeś się być może także w takim razie także Web Assembly? :thinking:

Staram się aby było ku temu dużo okazji w Sealcode :wink: Myślę i mam nadzieję, że znajdziesz u nas coś w sam raz dla siebie :muscle:

1 Like

Nie miałem okazji, ale chętnie coś o tym poczytam. Próbowałem, można powiedzieć w druga stronę, użyć Node.js do obsługi GPIO dostępnych w Raspberry i znalazłem pare ciekawych bibliotek, jednak biblioteki C czy najzwyklejsze skrypty w Bash’u wydawały mi się bardziej przejrzyste :sweat_smile:

2 Likes

Dlatego że w Node.js to najczęściej owinięty kod C w JavaScript.

Racja. Wydawało mi się, że coś “ubrane” w JS będzie prostsze w obsłudze, niestety okazało się, że jest inaczej, przynajmniej w moim przypadku :sweat_smile: