Cześć SealCode ! ~

Cześć,

nazywam się Michał Krzysztof Feiler i jestem studentem I roku informatyki.

Po raz trzeci.

Po raz drugi na WMI UAM, wcześniej na WMiI UMK w Toruniu. Trochę długo by opowiadać.

Od jakiegoś czasu jestem aktywny na waszych grupach telegramowych, no a zaczęło się od Twittera.

Interesuję się programowaniem funkcyjnym, choć Haskella nie tykam już od roku a Clojure od dwóch.

Nie wiem czy ogranicza mnie bardziej system typów Haskella czy moja jego nieznajomość, ale mam nadzieję że typy zależne wejdą do mainstreamu szybko.

W ogóle niczego prawie ostatnio nie tykam. Ale dużo czytam, i wydaje mi się że mam jakąś opinionated luźną wiedzę dość szeroką na szerokie spektrum technologii i metodologii.

W doświadczeniu zawodowym najwięcej zajmowałem się m.in. skryptowaniem konfiguracji replikacji MongoDB w Bashu, pisaniem Dockerfile’i, oraz pracą przy aplikacji mobilnej w ClojureScript/ReactNative(re-natal) i aplikacji webowej w ClojureScript/React(reagent), i troochę pisaniem w Pythonie we frameworkach Django oraz Flask.

Jestem zainteresowany złapaniem jakiegoś doświadczenia w używaniu MongoDB, bo dotychczas zajmowałem się niemal wyłącznie zaawansowaną konfiguracją replikacji.

Fajnie by było też dobrze w końcu złapać trochę nowoczesnego ECMAScript, spróbować się trochę z Node.

Nauczyłbym się Rusta, i mooże Scali, acz wiem że w żadnym z tych dwóch raczej nie robicie (jako Sealcode).

Zdawałem maturę w Javie i MySQL, i jako regularny ongiś uczestnik spotkań Toruń JUG wiele się osłuchałem na tematy związane z Javą. I trochę też robiłem jeden czy dwa swoje projekty w niej. Nie pamiętam czy bawiłem się w końcu testami generatywnymi w jUnit5 czy nie. Wiem, wiem, w Javie też raczej nie robicie (jako Sealcode).

Zetknąłem się w pracy kiedyś z Redisem.

A, i kiedyś mocno siedziałem w Go. Ale ono się już zmieniło… BTW język Nim jest fajny trochę.

A i Erlanga bym się może nauczył. I R’a też. No wiele języków mi się podoba. A ALGOL68…

Powershella lubię bardziej niż Basha — żeby tylko szybciej się ładował… Gdy nie wiem w czym napisać skrypt, wybieram ostatnio zazwyczaj Perla.

Używam NixOSa, ale jestem początkujący z Nixem. Interesuje mnie perfekcjonizm buildsystemów.

Jednym z argumentów za przejściem na NixOS było to że chciałem się w końcu zabrać za robienie na Androida, a zbyt często wstrzymywałem się przez problemy na Archu (choć bardziej niż problemy na Archu było przeszkodą to że zrobiłem wówczas 40GB partycję na / co wprowadzało znaczną nieporęczność)

I interesują mnie systemy kontroli wersji, perfekcjonizm ich i ich użytkowania. Nie mam doświadczenia z Phabricatorem,
ale pamiętam że kiedyś wspomniałem o jakimś koncepcie z bodaj Pijula i Kuba Orlik wskazał mi odpowiednik tego konceptu w Phabricatorze, wiem jestem ciekaw jak się w nim pracuje.

Lubię się uczyć języków. Uważam że suwak logarytmiczny do wielu zastosowań może być odpowiedniejszy niż kalkulator. A jak kalkulator, to RPNowy i z CAS. Może kiedyś nauczę się jakiegoś systemu stenografii w końcu.

Często piszę zbyt długie maile. Ten powyższy opis mnie pewnie nie jest wyczerpujący, także liczę na pytania. O czymś na pewno zapomniałem.

2 Likes

Ten opis jest więcej niż wyczerpujący :smiley: Witaj w zespole :muscle: Wydaje się, że może Cię zainteresować praca nad naszym frameworkiem - Sealiousem. Ma on dużo do czynienia z MongoDB :wink: