Czerwcowa integracja! Wypad do Zoo?

Czas zaplanować czerwcową integrę!

Proponuję, abyśmy w tym miesiącu poszli do Nowego Zoo, zobaczyć foki :sealious:! Zoo zamykają o 19:00, więc najlepszą opcją będzie zrobić sobie before party w zoo o 18:00 i potem udać się do CyberMachiny. Co sądzicie o beforze z fokami?

  • idziemy do fok!
  • chodźmy tylko na planszówki

0 voters

Jeżeli większość wybierze opcję z Zoo, a ktoś bardzo nie będzie chciał tam iść, to najwyżej może dołączyć do nas w Cybermachinie

No i termin :spiral_calendar:. Proszę, abyście wstępnie zarezerwowali sobie terminy, które zaznaczacie w poniższej ankiecie. Termin zostanie wyłoniony do końca tygodnia. Jak zwykle spotkanie będzie się kończyć około 21:00

  • poniedziałek 10 VI
  • piątek 14 VI
  • sobota 15 VI (godz 13:00)
  • sobota 15 VI (godz 18:00)
  • środa 19 VI
  • poniedziałek 24 VI
  • wtorek 25 VI
  • piątek 28 VI

0 voters

20 czerwca (czwartek) jest wolne, więc jeśli ktoś planuje tzw. długi weekend warto na to zwrócić uwagę przy głosowaniu. :wink:

1 Like

Ja tak zwrócę uwagę, że trochę mało czasu pozostanie na CyberMachinę - sądzę że jeżeli wyjdziemy z Zoo o 19:00, to mało prawdopodobne żebyśmy dotarli tam przed 19:45

1 Like

Valid point. Jestem otwarty na alternatywy :slight_smile:

Jako że zanosi się na remis w kwestii terminu, to już teraz napiszę, jak zostanie podjęta decyzja.

Użyjemy NIST randomness beakons jako źródła losowości. Użyjemy tokenu z dnia 9 czerwca, a następnie weźmiemy wartość modulo n z 8 jego ostatnich bajtow, gdzie n to ilość opcji dat do wybrania. Wynik modulo będzie wyznaczał wybraną przez Wyrocznię opcję. Opcje będą indeksowane od 0, posortowane rosnąco wg daty.

Wynik każdy z Was będzie mógł sprawdzić wykonując:

BEACON_DATE="09 Jun 2019 00:00:00 GMT";                                                                                                                       
OPTIONS=3;
URL=https://beacon.nist.gov/beacon/2.0/pulse/time/previous/`node -p "Date.parse(\"$BEACON_DATE\")"`;
BEACON=`curl $URL | jq '.pulse.listValues[] | select(.type | contains("day")).value' | sed 's/"//g' | tail -c 16`;
echo "the decimal beacon value is:" $((16#$BEACON)); 
echo "the oracle chose option with index:" $(( $((16#$BEACON)) % $OPTIONS )); 
2 Likes

Opcje z równo największą ilością głosów to:

  • piątek 14 VI (0)
  • środa 19 VI (1)
  • poniedziałek 24 VI (2)
  • wtorek 25 VI (3)
  • piątek 28 VI (4)

Wyrocznia przemówiła:

the decimal beacon value is: 893794838203601575
the oracle chose option with index: 0

Idziemy więc do zoo 14-go czerwca (piątek) o 18:00, odwiedzamy foki i potem idziemy do CyberMachiny :slight_smile:

Jeżeli ktoś z Was chciałby spotkać się w Zoo wcześniej (17:00?) to proszę dać znać, ja osobiście mogę być wcześniej, może jest nas więcej :smiley:

Do zobaczenia!

Na którą zarezerwować stolik w CM? 20?

W sumie ja mogę wcześniej

Mysle, ze rezerwacja na 19:30 bedzie ok :slight_smile:

Super, kto jeszcze moglby wczesniej?

Done! Mamy zarezerwowany stolik tam gdzie ostatnio.

2 Likes

Dziękuję wszystkim za przybycie :blush: @kociamber wrzucisz zdjęcia fok i Fok? :slight_smile:

Jakby co to wszystkie zdjęcia mam dostępne w lepszej jakości :wink:

3 Likes

Cudne zdjecia :3 Dzieki @kociamber!