Co robimy z fontami na stronie Sealcode

Sfinalizowałem decyzję odnośnie fontów, z jakich będziemy korzystać na stronie Sealcode.

Kilku z Was miało pytania dot. tego, jakie fonty wybrać przy robieniu tasków ze strony (czy korzystać z google fonts? pobrać fonty?). Odwlekałem decyzję, ponieważ nie byłem przekonany w ogóle do korzystania z zewnętrznych fontów i początkowo optowałem za tym, aby tylko korzystać z systemowych.

Po pewnym czasie i dyskusji z @piotr-ptaszynski przekonałem się, że zewnętrzne fonty to dobry pomysł, i zdecydowałem się na kompromis:

  • strona nie będzie robiła requestów do Google, będziemy pobierać fonty tak jak to miało miejsce w przypadku Evolvera, za pomocą google-font-helper lub po prostu pullując je z oficjalnego repo;
  • Nie będziemy korzystać z fontów powiązanych politycznie z Google - zamiast Roboto używamy InterUI, zamiast Roboto Slab używamy Zilla Slab.

@FilipI oddał już diffa ze skryptem pobierającym fonty do review w ramach T1286. Osoby pracujące nad innymi diffami mogą więc po prostu wpisywać np. font-family: InterUI, sans-serif;, przy merge’u powinny już się wyświetlać prawidłowe fonty.

2 Likes

Ten slab jest bardzo ładny!

1 Like

Chcę go użyć do Midline :smiley:

1 Like