#1 read-watch-listen 2018-03-03

Witam w read-watch-listen!

W tej serii będę wrzucał linki dotyczące nie tylko programowania, ale również rzeczy, które mnie w jakiś sposób zaciekawiły. Postaram się to robić w miarę regularnie, dokładny interwał wyłoni się wraz z czasem.

Legenda.

Przy każdej treści umieszczone zostaną trzy znaczniki:

  • język [EN/PL]
  • rodzaj [Audio/Text/Video]
  • czas trwania lub czytania [x min]

Treści

  1. [EN] [T] [7min] What the Grayscale Challenge Taught Us About Phone Addiction [KLIK]

  2. [EN] [T] [3min] Optional chaining in JavaScript - proposal [KLIK]

  3. [PL] [A] [9min] Podcast o anonimizacji wywiadów [KLIK]

  4. [EN] [V] [34min] Beyond React 16 (Dan Abramov o Time Slicing i Suspense) [KLIK]

  5. [EN] [T] [3min] O perfekcjonizmie [KLIK]

  6. [EN] [T] [8min] 7 Practical Tips for Cheating at Design [KLIK]

  7. [EN] [T] [6min] The insane amount of backward compatibility in Google Maps [KLIK]

  8. [EN] [T] [8min] Why Do We Sleep Under Blankets, Even on the Hottest Nights? [KLIK]

  9. [EN] [T] [9min] React’s :atom_symbol: new Context API [KLIK]

  10. [PL] [T] [2min] Gigantyczny atak DDoS na GitHuba – 1,3 terabita na sekundę [KLIK]

Miłego czytania-oglądania-słuchania. Jeżeli widzisz literówkę lub jakiś inny błąd, daj znać :slight_smile:

2 Likes

Bardzo ciekawy pomysł - włączyłem opcję “monochromacy” na swoim LineageOS i zdam sprawę z wyników eksperymentu :smiley:

Chciałbym, aby to weszło do standardu - ten operator to jedyna fajna rzecz którą pamiętam z CoffeScriptu

Długi materiał - wrzuciłem go sobie na kolejkę.

“A great way to solve perfectionism is to impose yourself a deadline” - najprawdziwsza prawda. Z doświadczenia wiem, że projekty zajmują mi tyle, ile czasu na nie mam - nie mniej, nie więcej.

Podział na “doist” i “perfectionist” wydaje mi się trochę zbyt dualistyczny. Osobiście aspiruję do bycia “high quality doist”

Część z tych porad jest uniwersalna, a część tyczy się jednego, bardzo konkretnego stylu interfejsów.

Artykuł zainspirował mnie do stworzenia taki Sealcode’owych wytycznych odnośnie interfejsu. Zacząłem tworzyć coś takiego na naszymi wiki, ale jest skrajnie ubogie (Login i ⚡ Standardy Wizualne - zapraszam do dopisywania własnych sugestii, btw)

U mnie również jest taka opcja, włączyłem ją wczoraj wieczorem i za jakiś czas możemy zrobić post z wrażeniami z eksperymentu :stuck_out_tongue:

Kiedy następna dawka? :syringe: :3

1 Like

Ostatnio mało artykułów czytałem, złapałem ochotę na książkę. W okolicach końca miesiąca coś się uzbiera pewnie :slight_smile:

1 Like