Kategorie, tagi - jak jest zorganizowane nasze forum?

Każdy post na naszym forum może mieć przypisaną jedną kategorię i zero lub więcej tagów. Doszły mnie słuchy, że dla wielu z Was nie jest do końca klarowne, w jaki sposób korzystamy z tych pojęć, co niektórych blokuje przed napisaniem posta. Spieszę z pomocą :slight_smile:

Oto kilka zasad, o których warto pamiętać

0. Lepiej napisać w złej kategorii/tagu niż wcale

Póki nie planujesz opisać swoich planów na dominację świata, to nic wielce złego nie stanie się, jeżeli nadasz postowi złą kategorię lub tagi. (A jeżeli planujesz opisać takie plany to forum Sealcode i tak nie jest do tego dobrym miejscem :wink: )

Na forum są moderatorzy, którzy dopiszą odpowiednie tagi i kategorie, jeżeli ich zabraknie, i wszystko będzie :ok_hand:

1. Czym się różnią kategorie od tagów?

Kategorie

Jeden post może być przypisany tylko do jednej kategorii. Kategorie służą do określania tego kto może widzieć dany wątek. Mamy dwie główne kategorie:

 • Posty w kategorii Public, zgodnie z jej opisem, są widoczne dla wszystkich, bez zalogowania - w tym dla wyszukiwarek internetowych. Nie bójmy się umieszczać postów w tej kategorii - często lepiej, aby różne informacje i dyskusje były publiczne, bo w ten sposób otwieramy je na osoby spoza sealcode’u. Jest to dobre miejsce do wrzucania:

  • dyskusji o naszych projektach open-source,
  • newsów ze świata technologii i nie tylko,
  • offtopów,
  • wszelkich innych niepoufnych rzeczy
 • Posty w kategorii Sealhome są widoczne tylko dla użytkowników zalogowanych na forum i przypisanych do grupy @sealhome. Aby dostać się do tej grupy, należy skontaktować się z kimś z Sealcode’u :wink: Jest to dobre miejsce do wrzucania:

  • dyskusji o naszych komercyjnych projektach
  • dyskusji, co do których nie jesteśmy pewni, czy powinny być publiczne czy nie (najwyżej moderator zmieni na Public)
  • wiadomości dotyczących tylko osób aktywnie działających w Sealcode (wewnętrzne spotkania, podsumowania rozmów, itp)

Listę kategorii na naszym forum można zobaczyć tutaj.

Tagi

W przeciwieństwie do przypadku kategorii, do jednego wątku na forum można dopisać zero lub więcej tagów. Dodatkowo, tagi nie określają, kto może widzieć dany wątek, a kto nie - opisują to, o czym jest dany wątek.

Listę istniejących tagów można zobaczyć tutaj. Najpopularniejsze z nich to:

Tagi nie mają super ścisłego czy sformalizowanego znaczenia. Są swojego rodzaju uzupełnieniem tytułu wątki i mają na celu ułatwienie znajdowania wątków w przyszłości. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedniego Twoim zdaniem taga, możesz śmiało dodać własny - wystarczy wpisać jego nazwę w polu od wybierania tagów i wybrać opcję “Stwórz” poniżej

3. Still not sure? Ask!

Jak z wszystkimi innymi rzeczami - w razie wątpliwości zawsze można kogoś zapytać :slight_smile: Możesz skorzystać do tego z dowolnego z naszych oficjalnych środków komunikacji:

https://hub.sealcode.org/w/sealcode_wiki/

1 Like