Hello, sealcode!

Cześć!
Mam na imię Paweł, jestem studentem informatyki trzeciego roku na UAM’ie. Dołączyłem do Sealcode żeby w dalszym ciągu kształcić moje umiejętności, nauczyć się czegoś nowego i zdobyć doświadczenie. Odkąd pamiętam programuję głównie w C++, ale inne języki nie są mi obce. Lubię pograć w lol’a, kosza czy inny aktywny sposób spędzić czas.,

2 Likes

Cześć!
Mam na imię Damian i jak wielu z Was studiuję na trzecim roku na UAMie. Posiadam już pewne doświadczenie komercyjne w .NET i w JSie, ale wiedzy nigdy za wiele, dlatego mam nadzieję na podszkolenie swoich skillsów z Reacta :wink:
W wolnym czasie podróżuję, gram w zespole i zajmuję się produkcją muzyki. Peace!

1 Like

Cześć!
Mam na imię Maciek, jestem studentem I roku informatyki. Pierwszy program napisałem napisałem w C++ na początku liceum, jednak ostatnio zainteresowałem się WebDevem i wydaje mi się, że Sealcode będzie dobrym miejscem do rozwoju w tej dziedzinie :slight_smile:

Poza studiami i informatyką gram na instrumentach (gitara i pianino), pracuję w radiu jako realizator dźwięku, a wcześniej trenowałem brydża sportowego :slight_smile:

1 Like

Cześć ;p Jestem Filip i studiuję Informatyke na UAM. Przygode z programowaniem zacząłem już w liceum i chciałbym się dalej w tym rozwijać. Poza tym w wolnych chwilach lubię pograć na gitarze lub w jakąś grę i spotykać się ze znajomymi.

1 Like

Cześć :slight_smile: Mam na imię Mikołaj. Jestem na 3 roku informatyki na UAM. Dołączyłem do sealcode aby poszerzyć swoją wiedzę oraz poznać ciekawych ludzi.

1 Like

Cześć :slight_smile: Mam na imię Przemek, jestem na 3 roku informatyki na UAM. Interesuję się programowaniem w Javie (głównie aplikacje serwerowe w Spring Boot) i tworzeniem frontu do aplikacji serwerowych. Do Sealcode dołączyłem, ponieważ chciałbym rozwinąć moje umiejętności :slight_smile:

1 Like

Hej,

tutaj Marta. Robiłam/ robię różne rzeczy około-programowania, ale chyba pora wreszcie wrócić do konkretów - programowania :slight_smile: Obecnie mieszkam w Gdańsku, jednak dość często bywam w Poznaniu. Jestem zarówno podekscytowana, jak i przerażona, że postanowiłam się w to zaangażować :fearful:

1 Like

Siemka, mam na imię Aleksander i dołączyłem do sealCode ponieważ jak każdy chce rozwinąć swoje umiejętności w zakresie technologi webowych :smiley: .
Aktualnie kończę 4 klasę technikum informatycznego także jakąś tam wiedzę mam chociaż wiedza przekazywana w szkole była mocno przestarzała. Od roku starałem się rozwijać w tym kierunku na własną rękę a teraz trafiłem na sealcode i myślę że ta nauka będzie jeszcze przyjemniejsza :slight_smile: .
Poza programowaniem no to dużą część mojego życia stanowi sport. Wcześniej przez 3 lata trenowałem parkour a aktualnie jestem instruktorem rolkarstwa i trenuje kalistenikę.
Także jak ktoś chce się wybrać razem na jakieś pajacowanie na drążkach to zapraszam serdecznie :slight_smile:

1 Like

Cześć,
jestem Patryk. Myślę, że będę tu jedną z bardziej nietypowych osób, bo kończyłem studia na kierunku biotechnologia. Jednak już w trakcie studiów ciągnęło mnie w kierunku IT, więc postanowiłem się przebranżowić i uczyć na własną rękę. Znam trochę pythona, JS, a ostatnio zabrałem się za React. W Sealcode chciałbym nabrać doświadczenia i podszkolić swoje skille z wszystkiego co udało mi się do tej pory opanować.

Poza IT trochę gram na gitarze (wolę cięższe brzmienia), interesuję się piłką nożną (ostatnio raczej oglądam niż gram, bo znajomi nie są zbyt chętni do jakiejkolwiek aktywności fizycznej) i uwielbiam podróże. Następny kierunek, który jest w moich planach to Wietnam lub Jordania. :slight_smile:

2 Likes

Cześć, jestem Dawid.
Jestem obecnie na pierwszym roku informatyki na WMI UAM. Mam 19 lat. Web dev to więcej jak pasja :see_no_evil:
Jeśli chodzi o znane przez mnie technologie, to jak na początkującego frontendowca, znam html (kogo zaskoczyłem? :joy:), css (choć pisanie dobrego css powinno kwalifikować się do sztuki i pokazywać w muzeach!), pare preprocesorow css, m. in. Sassa, a także JS i obecnie uczę się Reacta. Miałem wcześniej do czynienia (dość niewiele, ale zawsze) z jQuery i NODE.js. Jeśli chodzi o backend, to mam pojęcie o SQL i coś tam „umiem” z php, ale nic czym można się chwalić :joy:

Dobra, ale się rozpisałem, a zaraz wyjedzie, ze

nie jest genialne.

Dlatego jestem tutaj, bo chce się czegoś nauczyć i poznać ludzi, dla których web dev jest pasja!.
Jeśli chodzi o inne zainteresowania, to jestem zapalonym „układaczem kostek rubika” - najróżniejszych rodzajów :joy: Nawet starałam się promować układanie kostek wśród najmłodszych, co jakiś odwiedzajac mniejsze szkoły i prowadząc drobne prelekcje na temat kostek rubika (głównie powiat obornicki). Poza tym, podrywam i oglądam sporo tenisa ziemnego :tennis: Jestem tez zapalonym użytkownikiem LaTeXa. Miałem krótki epizod dziennikarski i stad taka DŁUGA WYPOWIEDZ :joy:
Jakbyście chcieli zobaczyć coś więcej o mnie, to zapraszam na moja storne internetowa (ostrzegam ze powstała w 1,5h i jest bez wszystkich bajerow :joy: czyli nie dodałem tam nawet linijki js, ale myśle żeby ja powoli upgradeowac): dkorybalski.nazwa.pl - jestem otwarty na wszelkie code review, bo chodzi o to, żeby sobie wzajemnie pomagać - wiec jakby ktoś chciał nauczyć się układać kostki rubika, to zapraszam do kontaktu ze mną :joy:
Dzięki wszystkim którzy dotrwali do tego momentu! Pjona! :wave:t2:

2 Likes

Hej!
Studiuję na UAMie i zawsze interesował mnie backend, ale ponieważ nie dawno zacząłem więcej czytać o node.js to postanowiłem spróbować trochę z js-em.

Poza IT lubię sport, historię i spotkania z przyjaciółmi.

2 Likes

Cześć! Błażej z tej strony.
Stawiam swoje pierwsze kroki w IT. Skończyłem studia na Politechnice Poznańskiej, a od prawie pięciu lat pracuję w branży automatyki kolejowej. Jednak to IT zawsze gdzieś mnie kręciło, a że dopiero teraz mam więcej czasu, żeby się tym zająć, to postanowiłem skorzystać z okazji (dzięki @kuba-orlik za rozmowę na Targach).
Co do technologii, to uczę się języka JAVA, SQL, na studiach przewinął się C/C++ i HTML + CSS. Na razie to wszystko są podstawy, ale mam motywację, aby rozwijać się w tych i innych dziedzinach.
Liczę, że nauczę się tutaj dużo nowych rzeczy i wezmę udział w ciekawych projektach :slight_smile:

2 Likes

Cześć! Jestem Mikhail. Studiuję na 1 roku na UAM. Zacząłem interesować się front-endem, bardziej HTML i CSS ale teraz już będę zaczynał JS. Jeszcze lubię programować w Pythonie. Bardzo chciałbym popracować w zespole, dlatego i jestem tutaj.
Poza technologiami oglądam seriały, czytam książki. Jeszcze spróbuję pisać muzykę w FL Studio kiedy mam czas wolny.

1 Like

Kłaniam się niziutko!
Jestem Czarek. Studiuje informatyke na drugim roku na CDV. Programowaniem zacząłem się interesować już w liceum. Wtedy wiedziałem, że pisanie kodu jest tym czym chciałbym się zajmować w przyszłości dlatego robiłem wszystko w tym kierunku aby zadowolić moją ambicje. Poza ambicją, programowanie i całe środowisko wokół związane z IT, najnowszymi technologiami były zawszę w TOP 1 moich zainteresowań i niezmiernie się tym jaram. Zawsze podziwiałem osoby, które są programistami i sam chce nim być dlatego chętnie będę się uczył od najlepszych i starszych stażem ode mnie bo moim zdaniem to najlepszy sposób by stać się profesjonalistą. Z uczelni wyniosłem całkiem duże zaplecze programistyczne bo mam już za sobą podstawy C++, C#, Pythona, SQL’a, C, Assembler a teraz prześlimy do JS’a i programowania webo’go czym bardzo się zajarałem i chce to opanować do perfekcji.
Bardzo chciałbym pracować w teamie i uczyć się od lepszych od siebie dlatego wybrałem Sealcode.

Poza uczelnią i programowaniem chodzę na siłownie(przynajmniej 5 razy w tygodniu od pół roku) , gram w bilard , oczywiscie imprezy nie są mi obce ale nie przesadzam z tym- lubie się integorawać z ludźmi, łapać nowe kontakty(Bliżej mi do ekstrawertyka), dokumenty popularnonaukowe jak i nauka innych z innych dziedzin niż tylko programowanie nie jest mi obca(Dietetyka, Biologia, Fizyka, Matematyka, Astronomia, języki obce). Ogólnie mam mnóstwo takich mniejszych zajawek z pewnością o wszystkim możemy porozmawiać.

2 Likes

Jeszcze raz serdecznie witam wszystkie nowe Foki :smiley:

Stwierdziłem, że trzymanie wszystkich powitań w jednym wątku utrudnia nawiązywanie początkowego dialogu z nowo przybyłymi, dlatego od teraz będę rekomendował aby każda nowa osoba po prostu tworzyła nowy wątek, pod tagiem #hello-sealcode. Także wątek zamykam, ale idea wciąż żywa :slight_smile:

3 Likes
print(''.join([chr(ord(c) - (i % 2)) for i, c in enumerate('Hflmo', 2)]))

Cześć,

Jestem Mikołaj.
Programuje w:

  • Python
  • C++
  • Go
  • Bash

chociaż chciałbym dodać do tej listy jeszcze Rust.
Uczę się na profilu mat-fiz-inf, chociaż wcześniej byłem na teleinformatyce.
Moje zainteresowania to:

  • Programowanie
  • Cyber bezpieczeństwo
  • Linux
  • Wolne oprogramowanie
  • Fediwersum
  • Szachy
  • Kostka Rubika
  • Geoguessr

Moje kody można znaleźć tu: Mikołaj Lubiak - Codeberg.org
Moja strona: https://lubiak.netlify.app/
Matrix: @galanonim:matrix.org

2 Likes

Siemano!

Cześć

Cześć wszystkim,
nazywam się Kajetan, studiuję informatykę i od kilku lat zajmuję się frontendem, na co dzień piszę w Vue i TypeScripcie. Trafiłem tu przez przypadek, ale cieszę się z tego powodu :slight_smile: Liczę, że uda mi się popracować nad jakimiś ciekawymi zadankami i trochę jeszcze podszkolić. Do zobaczenia!

1 Like