Dokumentacja Sealiousa, przykładowa apka

Po pracochłonnym refaktorze do Typescripta (@piotr-ptaszynski - dzięki za wsparcie!) i przestawieniu się na Koa z bardzo staromodnego Hapi poczułem, że nastał dobry moment na przygotowanie dokumentacji Sealiousa :partying_face:

Dokumentacja jest trzymana wewnątrz repozytorium i dotyka najważniejszych aspektów Sealiousa - Contextów, Kolekcji, Policies i FieldType. Wypisuje wszystkie wbudowane w Sealiousa typy pól i policy, oraz opisuje, jak tworzyć własne. Dawałem przykładu kodu wszędzie tam, gdzie to miało sens.

Zapraszam do lektury! W README.md jest drobne wprowadzenie, a na dole dokumentu są linki do dalszych części:

Mam nadzieję, że te docsy pomogą każdemu z Was samodzielnie tworzyć i rozwijać apki sealiousowe, a także brać udział w dalszym budowaniu Sealiousa :muscle:

Stworzyłem też proste repo, które stawia drobną aplikację sealiousową - jest dobrym zalążkiem dla nowo stawianej apki.

Dokumentację będę aktualizował przy każdej istotnej zmianie w repo, a odpowiedzi na często pojawiające się pytania dotyczące Sealiousa umieszczę w FAQ.

3 Likes

Rozszeszyłem dokumentację o poradnik do tworzenia własnych kolekcji oraz opis działania ról użytkowników

1 Like